AKCJA CHARYTATYWNA ,,KUP PAN SZCZOTKĘ!’’

          ,, Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi’’.

Jan Paweł II

W październiku 2018 roku, w naszej szkole po raz III została przeprowadzona akcja charytatywna ,,KUP PAN SZCZOTKĘ!’’. Celem akcji było zebranie środków higienicznych dla dzieci z Afryki. Dzięki naszej pomocy, mają one szanse nauczyć się dbać o higienę jamy ustnej. W tym roku akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Poprzez hojność społeczności szkolnej udało się zebrać 387 past  i 610 szczoteczek do zębów. Bardzo nas cieszy, że tak wiele osób włączyło się do tego przedsięwzięcia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy włączyli się do tej akcji.                      

Zebrane dary zostały przekazane do siedziby Fundacji Pomocy Humanitarnej ,,Redemptoris Missio’’ w Poznaniu.

a

 

Monika Karwatka


 

Dodatkowe informacje