Mikołajkowy Konkurs Recytatorski

mW piątek 9.12.2016 r. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Konkurs Recytatorski. Zainteresowanie konkursem było ogromne. Przed publicznością i jury, w którym zasiadły p. Jolanta Małecka oraz p. Monika Karwatka, zaprezentowało się blisko 40 uczniów z klas II i III. Dzieci recytowały wiersze o tematyce świątecznej m.in. o św. Mikołaju, choince, tradycyjnych sposobach spędzania Świąt Bożego Narodzenia. Do świat jeszcze dwa tygodnie, ale dzięki uczestnikom mogliśmy już w miniony piątek poczuć cudowną, gwiazdkową atmosferę. Dodatkowo podczas oczekiwania na werdykt komisji, kilkoro uczniów klasy VI C zaśpiewało wspólnie z dziećmi kolędy i piosenki świąteczne, można było poczęstować się świątecznymi pierniczkami. Wszyscy uczestnicy konkursu przygotowali bardzo ciekawe wystąpienia, spośród których komisja konkursowa wybrała następujących  laureatów:

I miejsce – Jan Wojciechowski kl. III b

II miejsce –Magdalena Misiak kl. III a

III miejsce – Wiktor Nowak kl. II f

WyróżnieniaOlga Radczyk II c, Maria Brucks II d, Wiktoria Pietrula III a, Pola Jankowska II c, Szymon Machowski II e, Gabriela Kierczyńska III e, Anna Kulczak III a, Natalia Skrzypek III a, Bartosz Tomczak II a

Dyplomy oraz nagrody w postaci książek wręczyła laureatom  pani Dyrektor. Gratulacje dla wszystkich uczestników! Serdeczne podziękowania dla osób, które pomogły w organizacji konkursu. Już dziś wszystkim składamy życzenia spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

M  M  M

Agnieszka Tokarska


 

 

Dodatkowe informacje