SP5 Gostyń

Meteory i pandy Śmiech

Projekt "Moja wiedza - Moja przyszłość"

aPięć grup biorących udział w projekcie "Moja wiedza - moja przyszłość" pod opieką H.Szczepeckiej, K. Tyrzyk, A.Jerszyńskiej, J. Jakubowskiej i A. Bartkowiaka, wzięły udział w wycieczce. Podczas wyjazdu uczniowie uczestniczyli w seansie filmowym "Pandy 3D"  Najnowszy film przyrodniczy twórców lemurów z Madagaskaru i Dzikich z natury. "Pandy"to opowieść o uwielbianych przez wszystkich pandach wielkich, które przyszły na świat w Bazie Pand i rozpoczynają swoją drogę do życia na wolności. Film przenosi widzów w góry Syczuanu, gdzie poznają codzienne życie pan wielkich oraz pracę specjalistów przygotowujących pandy do życia  w ich naturalnym środowisku.

Po seansie uczniowie pojechali do Moraska, gdzie znajduje się  rezerwat przyrodniczo-astronomiczny utworzony 24 maja 1976 roku, o powierzchni 54,5 ha. Rezerwat ten znajduje  się w północnej części Poznania, Na jego terenie mieszczą się kratery, które zdaniem większości badaczy powstały w wyniku upadku meteorytu ok. 5 tys. lat temu.

Justyna Jakubowska