Konkurs wiedzy ,,Patron mojej szkoły’’

dpDnia 27.04.2015 odbył się w naszej szkole konkurs wiedzowy na temat patrona naszej szkoły – ks. Franciszka Olejniczaka. Konkurs ten pozwolił  przypomnieć  i przybliżyć dzieciom sylwetkę wyjątkowego duchownego, który przez prawie 60 lat związany był z Gostyniem. Pytania dotyczyły życia codziennego patrona oraz jego szeroko rozbudowanej działalności na rzecz społeczności gostyńskiej. Uczestnicy zawodów wykazali się ogromną wiedzą na ten temat. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów  z klas IV – VI. Wręczenie dyplomów i nagród  ufundowanych przez Radę Rodziców przy SP nr 5 odbyło się w obchody Dnia Patrona – 30.04.2015 po zakończonej Mszy Świętej w kościele pw. bł. E. Bojanowskiego. Poniżej znajduję się lista nagrodzonych:

I miejsce: Aleksander Zaremba kl. V b

II miejsce: Julia Kulczak kl. VI b