„Jarzynki i przyjaciele” oraz soliści z „Zaczarowanej Melodii”

a

Soliści z chóru „Zaczarowana Melodia” wzięli udział w niezwykłym projekcie -  „Jarzynki i przyjaciele” przeznaczonym dla najmłodszych odbiorców muzyki. Zaproszenie otrzymali od zaprzyjaźnionego z chórzystami p. Macieja Muraszko, który wraz z p. Anną Komin jest pomysłodawcą tego przedsięwzięcia. W znanym studiu w Pleszewie 9 października 2019 roku chórzyści nagrali cztery przygotowane wcześniej piosenki. W ciągu dwóch tygodni ciężko nad nimi pracowali nie tylko wokalnie, ale i aktorsko. Starali się dostosować do wszystkich wskazówek. Była to trudna praca, bo nie do końca był znany zamysł pomysłodawców, ale wspaniała przygoda i nowe doświadczenie. A to nie koniec…

 

 

W listopadzie dwoje chórzystów: Marysia Dudkiewicz i Julek Kuśnierek otrzymali zaproszenie na nagranie teledysku do piosenki „Jarzynkowe urodziny”,w której śpiewają partie solowe. Nagranie odbyło w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Słupcy
5 listopada 2019 roku.

I czekaliśmy do 12 lutego 2020 roku na owoc naszej pracy. Na kanale YouTube pojawił się teledysk, w którym możemy zobaczyć naszych solistów i przedszkolaków ze Słupcy oraz usłyszeć chórzystów z „Zaczarowanej Melodii”. Mamy nadzieję, że wszystkim urodzinkom polskich przedszkolaków będzie towarzyszyć piosenka „Jarzynkowe urodziny”.

W nagraniu wzięli udział: Barbara Stróżyńska (10 lat), Cezary Twardy (8), Oliwia Sobecka (10), Maria Brucks (10), Maria Widarkiewicz (11); Tomasz Rajewski (14), Juliusz Kuśnierek (12), Maria Dudkiewicz (9), Blanka Mikołajczak (10), Zofia Grześkowiak (10), Julia Kenig (11).

>>GALERIA<<

 


 

„Zagrali” na XXVIII Gostyńskim Finale

Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

a

Po wielu próbach 12 stycznia 2020 roku chórzyści stanęli na scenie Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” i zaśpiewali najpiękniej jak potrafią wraz z zespołem „CREDO BAND”. Po sobotnim koncercie z zespołem „Trebunie – Tutki” w klimacie muzyki góralskiej, młodzi śpiewacy na drugi dzień błyskawicznie przenieśli się w rockowe klasyki, takie jak Toto, Pink Floyd, Deep Purple, Manam. „Hutnik pękał w szwach”. Publiczność gromkimi brawami nagradzała kolejne usłyszane przeboje. Chórzyści pokazali oprócz swojego talentu drugą odsłonę swoich nowych strojów. Wyglądali zjawiskowo! Warto też wspomnieć, że jedną z piosenek zaśpiewała z „Zaczarowaną Melodią” Julia Kozłowska, która znana jest gostyniankom ze swojego wokalnego talentu, a pierwsze kroki stawiała w chórze gostyńskiej „Piątki”. Ten koncert na długo zapadnie w naszej pamięci i wszystkich tych , którzy usłyszeli znane utwory swojej młodości.

>>GALERIA<<

 


 

Świętogórskie kolędowanie z góralami

a

11 stycznia 2020r. chórzyści po góralsku kolędowali na Świętej Górze z zespołem „Trebunie – Tutki”. Chór oczarował licznie zgromadzoną publiczność jeszcze przed rozpoczęciem koncertu. Pojawił się bowiem w  nowych strojach według projektu pani dyrygent, które już tradycyjnie uszyła p. Teresa Mikołajczyk. Chórzyści wyglądali jak „spod samiuśkich Tater”. Zanim na scenie pojawili się goście chór „Zaczarowana Melodia” wykonał  „Kołysankę Świętej Góry”, po której rozbrzmiała pastorałka „Radośni pasterze”. Po akcencie świętogórskim, gdy pojawiła się rodzina z Białego Dunajca, chórzyści zaśpiewali na powitanie pastorałkę, która znają wszyscy górale – „Gore Gwiazda”. Artyści byli bardzo wzruszeni.      Podczas półtoragodzinnego koncertu publiczność mogła poznać historię Bożego Narodzenia opartą na głębokiej wierze i tradycji góralskiej otoczoną znanymi i nieznanymi kolędami i pastorałkami z Podhala.

„Zaczarowana Melodia” składa  serdeczne podziękowania panu burmistrzowi za wsparcie finansowe oryginalnego wizerunku chóru.

a  a  a


 

Próba na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

 a

7 stycznia 2020 roku odbyła się próba z zespołem „CREDO BAND”, który zaprosił chórzystów do wspólnego występu na XXVIII Gostyńskim Finale WOŚP. Było to wielkie wyzwanie dla „Zaczarowanej Melodii”, głównie repertuarowe. Wielkie przeboje muzyki polskiej i zagranicznej w opracowaniu chóralnym, tego jeszcze w Gostyniu nie było. Chórzyści stanęli na wysokości zadania. Opracowania piosenek, które przygotowała pani dyrygent były wielkim zaskoczeniem dla zespołu „CREDO BAND”. „Zaczarowana Melodia” po raz kolejny oczarowała swoim śpiewem i niesamowitą energią. Utworem, który najbardziej pokochali chórzyści i zafascynowani byli członkowie zespołu to wielki przebój grupy „Toto” zatytułowany „Africa”.

 >>GALERIA<<


 

Nie mogło nas zabraknąć na jarmarku bożonarodzeniowym

„Wesprzyj Ksawerego”

a 

15 grudnia 2019 roku chórzyści z całym sercem, najpiękniej jak potrafią zaśpiewali a instrumentaliści zagrali dla w-ce dyrektora Ksawerego Kempy, który od roku zmaga się z ciężką chorobą. Swój występ rozpoczęli od krótkiej, wielokrotnie już wykonywanej piosenki, wciąż aktualnej i niosącej  wielkie przesłanie:

„Jeśli ty dasz mi trochę, ja dam Ci dużo,

Jeśli Ty dasz mi dużo, ja dam Ci dużo więcej…”

Każdą piosenkę poprzedziły krótkie teksty nawiązujące do spotkania i celu, w jakim się wszyscy zgromadzili w tym jednym miejscu.  Napisała je p. Beata Kopaszewska. Na zakończenie chór złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne i wykonał pastorałkę „Radośni pasterze”.

a  a

a  a

a

 

 

 


 

Chór „Zaczarowana Melodia” na gostyńskim rynku

w Święto Niepodległości

a

Dnia 11 listopada 2019 roku na gostyńskim rynku odbyło się wspólne odśpiewanie czterech zwrotek polskiego hymnu – w asyście chóru „Zaczarowana Melodia”. Był to element ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”.

a  a

a


 

Po raz kolejny „Zaczarowana Melodia”

na Złotych Godach w gminie Gostyń

 a

„A może rzeczywiście wszystko Wam się przyśniło: stangret, kareta, wieczór, jego frak i jej tren i wasze życie twarde i słodkie jak sen. Nie byłoby Złotych Godów, gdyby nie wasza miłość”. Takimi słowami rozpoczął swój występ chór „Zaczarowana Melodia” na tegorocznej uroczystości wręczenia medali za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznawanych przez prezydenta RP. Chórzyści tym razem zaprezentowali większość autorskich utworów. Wśród nich znalazła się nowa kompozycja pani Ewy Kuśnierek „Dom”, której słowa pochodzą z wiersza tragicznie zmarłej przyjaciółki pani dyrygent. Jubilaci byli bardzo wzruszeni i gromkimi brawami nagradzali chórzystów.

Uroczystość odbyła się 16.10.2019r. w GOK „Hutnik”.

 >>GALERIA<<


 

Dodatkowe informacje