Szanowni Państwo,

Witam w nowym roku szkolnym i przesyłam informacje dotyczące spraw formalnych w roku szkolnym 2023/24.

Proponowana oferta ubezpieczenia na bieżący rok szkolny, znajduje się poniżej:

1) Składka na ubezpieczenie wynosi 59 zł, oferta ubezpieczeniowa znajduje się w załączniku.

Wpłat na konto Rady Rodziców dokonuje rodzic,

bardzo ważne jest, by w tytule wpłaty wpisać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz datę urodzenia dziecka :

tytuł: UBEZPIECZENIE, Nostalgia Nowak kl. 1b ur. 25.10.2011

NR KONTA:  BNP PARIBAS Bank Polska S.A. 86 2030 0045 1110 0000 0249 6210

Ostateczny termin przekazywania wpłat to 30 września 2023r.

2) Składka na Radę Rodziców, wynosi 40 zł za ucznia na rok szkolny.

Preferujemy dwie możliwości przekazania wpłat.

a) skarbnikowi na zebraniach w klasach:

Następnie prosimy o przekazanie tych środków przez przewodniczącego, z-ce przewodniczącego lub skarbnika, w dniu  20 września 2023 roku, o godzinie 18.00 na zebraniu Rady Rodziców, na które już dziś serdecznie zapraszam przedstawicieli klas.

b) na konto Rady Rodziców, jeżeli forma elektronicznej płatności okaże się wygodniejsza dla rodziców:

BNP PARIBAS Bank Polska S.A. 86 2030 0045 1110 0000 0249 6210

tytuł: (przykładowo) składka na RR, Nostalgia Nowak kl. 1b

Pozdrawiam Serdecznie

Przewodnicząca Rady Rodziców

Marta Musielak

Drodzy Uczniowie, Wychowawcy, Rodzice

Nawet nie zdajecie sobie sprawy, co się działo przez kilka ostatnich dni.

Nie lada wyzwaniem było wyłonienie zwycięzców konkursu "Krzyknij Nie" realizowanego w ramach III edycji “Parasolki Zaufania”.

Chcielibyśmy podziękować Wam, Waszym wychowawcom i Rodzicom za zainteresowanie konkursem. Wykonaliście ogromną pracę. Wszyscy spisaliście się na medal!

Jesteśmy z Was bardzo dumni!   Ogromne gratulacje dla Was wszystkich!

Przy ocenie prac konkursowych wzięliśmy pod uwagę kreatywność i ilość osób zaangażowanych w danej klasie.

Oto wyniki  :

miejsce- klasa 6c- wychowawca Pani Basia

nagroda- Bon upominkowy o wartości 1000 zł dla klasy.

Wyróżnienia:

klasa 1b-  wychowawca Pani Justyna

klasa 6d- wychowawca Pani Lidka

klasa 4c- wychowawca Pani Edyta

nagroda- Bon upominkowy o wartości 400 zł dla każdej klasy.

Gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom.

W celu realizacji nagród skontaktowaliśmy się z wychowawcami klas.

——————————————

Zadanie realizowane w ramach Programu Osłonowego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy  w rodzinie – edycja 2020” pod nazwą „Parasolka Zaufania III.”

Regulamin konkursu organizowanego przez

Radę Rodziców w ramach realizacji projektu

„PARASOLKA ZAUFANIA”

Szkoła Podstawowa Nr 5im ks. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu

„ Krzyknij Nie dla Przemocy ”

Cele :

• zwiększenie świadomości uczniów, rodziców i nauczycieli w zakresie zagrożeń związanych z przemocą wśród dzieci i osób z niepełnosprawnością.

• zwiększenie świadomości o potrzebie bezpieczeństwa i szkodliwości zachowań agresywnych

• rozwijanie postawy dezaprobaty wobec sprawców przemocy

• zrozumienie przez ucznia, jakich zachowań i sytuacji przemocowych unikać

• zachęcenie rodziców, poprzez własne działania profilaktyczne, do poruszania tematyki przemocy poza obrębem budynku szkoły

• rozwijanie własnej aktywności twórczej i wyobraźni

• integracja społeczności szkolnej

• uwrażliwienie na potrzeby kolegów, ofiar agresji, przemocy oraz konstruktywne rozwiązania takich sytuacji

OPIS ZADAŃ  KONKURSOWYCH:

Zapraszamy do konkursu kierowanego do społeczności szkolnej (uczniów, rodziców, wychowawców).

Konkurs dzieli się na trzy zadania do wykonania.

Celem konkursu jest zebranie przez klasę jak największej liczby punktów w poszczególne działania (pkt.I,II,III).

Każda klasa będzie otrzymywać ilość punktów zgodnie z ilością możliwą do ich zdobycia w poszczególnych kategoriach (I, II i III). Punkty zostaną zsumowane i przeliczone za pomocą średniej arytmetycznej.  W ten sposób wyłonieni zostaną laureaci.

Dodatkowo nagrodzone zostaną indywidualne prace uczniów ! (kategoria III)

ZADANIA:

I) konkurs dla wychowawców  i uczniów

(do zdobycia 30 punktów dla klasy, 1 praca na 1 klasę)

KLASY 1-4- temat pracy„Jak zachować się, gdy czujesz się niebezpiecznie”.

Praca dowolna, liczymy na Waszą kreatywność Śmiech

KLASY 6-8 -temat pracy „Jak pomóc koledze, kiedy ktoś stosuje wobec niego przemoc”.

Inicjatywa dowolna, pokażcie swoje indywidualne pomysły.

Zdjęcia prac, filmy bądź inne formy,  powinny zostać przesłane na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TERMIN :  1 grudnia 2020 r.

II.  konkurs skierowany do rodziców:

(do zdobycia 20 punktów dla klasy, każdy rodzic może wykonać tylko 1 pracę)

„Rodzice- partnerami w edukacji o przemocy”- Zachęcamy rodziców do możliwości współdziałania w edukacji przeciw przemocy. Chętni rodzice  wykonują prace w dowolnej formie informującej nas o tym ;

“Gdzie i w jaki sposób uczniowie mogą uzyskać pomoc, gdy zostaną ofiarami przemocy.”

Jest to nie tylko świetna lekcja i współdziałanie w programie wychowawczym, ale także dzięki nadesłaniu pracy, zbierają Państwo punkty,zwiększając  szanse klasy na wygraną.

Zdjęcia prac, filmy  powinny zostać nadesłane namail

TERMIN: 1 grudnia 2020.

III. Konkurs kierowany do uczniów­ (za każdą nadesłaną pracę po 5 punktów,  zdobyte punkty zostaną podzielone przez liczbę uczniów w klasie, aby uzyskać średnią. Każdy uczeń może wykonać jedną pracę.)

Konkurs dla uczniów na projekt koszulki z logo

„Krzyknij nie-dla przemocy”  – konkurs  dla chętnych.

Projekt może zostać wykonany w dowolnej technice.

Następnie przesłany do wychowawcy, którego zadaniem będzie przesłanie prace swoich uczniów na adres e-mail

TERMIN: 1 grudnia 2020.

Czytaj więcej: Konkurs RR parasolka III