„Jak nie my to kto?”

zZnaleźliśmy się w trudnych czasach, gdzie pozamykanych jest wiele miejsc. Chętnie każdy z nas wybrałby się na basen, do muzeum czy kina. Niestety jeszcze chwilę musimy poczekać, abyśmy mogli te wszystkie miejsca znowu odwiedzać. Nam jednak zamknięte kina nie przeszkadzają w tym, aby wspólnie spędzić miło czas przy ekranizacji ciekawych filmów czy bajek. W piątkowe popołudnia świetlicową salę zabaw zamieniamy w kino. Dzięki sprzętowi jaki otrzymaliśmy, możemy na ścianie w dużym formacie odtwarzać nasze ulubione animacje. Tak też zrobiliśmy. Wspólną decyzją w ostatni piątek obejrzeliśmy bajkę „Trolle 2”. Było wiele śmiechu, dobrej zabawy. Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak w prawdziwym kinie. Podczas seansu zajadaliśmy kanapki i inne smakołyki. Nie zmienia to faktu, że z utęsknieniem czekamy na ponowne otwarcie kin, muzeów i innych obiektów kulturalnych.

Świetliki z wychowawcą

Bal przebierańców

aW ubiegły piątek (29.01.2021) dzieci uczęszczające na świetlicę miały okazję wziąć udział w baliku karnawałowym i przebrać się za swoją ulubiona postać. Oczywiście impreza została zorganizowana w reżimie sanitarnym. Nie przeszkodziło to jednak naszym świetliczakom w świetnej zabawie. Uczniowie z chęcią uczestniczyli w przygotowanych zabawach: gorące krzesła, tańce na gazecie, posągi, przechodzenie pod kijem oraz taniec z balonem. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. Dużym zainteresowanie cieszyło się również malowanie twarzy. Szalonym tańcom nie było końca. Nie mogło również zabraknąć ulubionych przekąsek i napoi, które dodały siły na dalsze pląsy.

a  a  a  a

Magdalena Szwengler

Jagoda Sarbinowska

„Świetliki w końcu u siebie”

„W końcu doczekaliśmy się!” – taki okrzyk padł z ust świetlików, kiedy weszli do nieznanego im wcześniej pomieszczenia - świeżo wyremontowanej, nowej sali świetlicy. Od zeszłego tygodnia dzieci przebywające w świetlicy szkolnej mogą korzystać z odnowionej salki, która została podzielona na strefy: do nauki, w której ze spokojem można odrabiać zadania domowe; do gier i prac plastycznych oraz do zabawy i oglądania bajek, która jak dotąd cieszy się największym zainteresowaniem. Wszystkie świetliki zostały zapoznane z regulaminem korzystania z poszczególnych stref, każdy znalazł swoje miejsce i może cieszyć się przyjemną i miłą atmosferą panującą w świetlicy. Na tę chwilę po odrobieniu zadań domowych korzystamy z dobrodziejstwa pogody i większość wolnego czasu spędzamy na placu zabaw, gdzie dzieci wymyślają różne gry i zabawy, integrując się z grupą. Mamy nadzieję, że nowa sala przyniesie nam wiele możliwości i pozwoli rozwijać nasze zainteresowania.

Wychowawca świetlicy

Magdalena Szwengler