Spotkanie z Panią Dorotą Zawadzką

z9 listopada 2017r. odbyło się spotkanie profilaktyczne „Uwaga, Internet też może być niebezpieczny”. Była to ostatnia wizyta w placówce oświatowej w naszej gminie (więcej informacji na gostyn.pl). Zajęcia z poszczególnymi uczniami klas IV – VII przeprowadziła Pani Dorota Zawadzka – psycholog i pedagog, doradca rodzinny, trener umiejętności społecznych. Pani Zawadzka rozmawiała z uczniami na temat odpowiedzialnego korzystania z Internetu, omówiła zagrożenia w związku z niewłaściwym korzystaniem z sieci, a także streściła internetowe zasady dobrego wychowania. Zwróciła uwagę na to, iż popularny portal społecznościowy Facebook jest dla osób, które ukończyły trzynasty rok życia, a więc dzieci mające mniej niż 13 lat nie powinny z niego korzystać. Uwrażliwiała, że należy zachować czujność w publikowaniu treści w Internecie. Podkreślała, iż nigdy nie należy podawać w sieci swojego prawdziwego imienia i nazwiska, adresu, a także należy rozważnie publikować osobiste zdjęcia. Wiele czasu poświęciła otwartemu okazywaniu niechęci i krytykowaniu oraz robieniu bez wyrażenia zgody zdjęć drugiej osobie i umieszczaniu ich w Internecie. Na koniec Pani Zawadzka została zaproszona na występ chóru szkolnego „Zaczarowana melodia”. Na zaproszenie chórzystów zaśpiewała z nimi wspólnie jeden z utworów. Następnie, przy spotkaniu przy herbacie, poszczególni przedstawiciele klas VI i VII rozmawiali z Panią Dorotą o swoich zainteresowaniach, planach na przyszłość.

z  z

Wojtyniak Marta