Andrzejkowy czas.

aTradycja zabaw andrzejkowych sięga bardzo dawnych czasów i wiązała się z zabawami dziewcząt, gdyż to one w wieczór poprzedzający imieniny św. Andrzeja wróżyły sobie, która pierwsza wyjdzie za mąż. Dzisiaj wróżby nie dotyczą już tej przepowiedni, ale są okazją do przeprowadzania spotkań towarzyskich. Właśnie dzisiaj 30 listopada uczniowie klasy IIIc przygotowali wesołe wróżby, które przeplatali z tańcami. Dziewczynki przekłuwając talerzyk papierowy z imionami chłopców z klasy, wybierały sobie partnera do tańca i na odwrót. Dzieci wróżyły również, które z nich jako pierwsze wyjedzie w ciekawą podróż. Do tego posłużyła im zabawa w przestawianie butów w szeregu. Uczniowie rzucali też grosikami do miski z wodą i w ten sposób zapewniali sobie spełnienie wcześniej pomyślanego życzenia. Najlepszą jednak wróżbą okazało się rzucanie dwoma kostkami w magicznym kole. Każdy, któremu kostki nie wypadły poza krąg usłyszał ciekawą przepowiednię. A jak było dzisiaj w naszej klasie sami obejrzyjcie.

a  a

wychowawca mgr Justyna Tomczak