Podsumowanie akcji „Wolontariusze dla bezpieczeństwa”

13 grudnia odbyło się podsumowanie prowadzonej w naszej szkole akcji „Wolontariusze dla bezpieczeństwa” – zadanie realizowane w ramach programu „Gostyńskie obserwatorium zagrożeń bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”. Podczas apelu uczniowie pełniący funkcję koordynatorów profilaktycznych, omówili prowadzone w szkole działania promujące życie wolne od nałogów oraz przeciwdziałające przemocy. Funkcję wolontariuszy pełnili: Nikola Drygas kl. VI b, Hanna Kotowska kl. VI b oraz Jakub Szulc kl. VI a.

W ramach akcji przeprowadzone zostały zajęcia wychowawczo-profilaktyczne prowadzone przez wychowawców, pedagoga szkolnego, przedstawicieli KPP w Gostyniu. Zespoły klasowe, pod opieką wychowawców, wzięły udział w konkursach: „Radosny parasol” (dla klas I i III) oraz na plakat promujący hasło przeciwko przemocy (dla klas IV-VII). Podczas apelu Pani Dyrektor nagrodziła laureatów konkursów:

· Konkurs „Radosny parasol”:

- I miejsce: uczniowie klasy III f z wychowawcą p. M. Rajewską,

- II miejsce: uczniowie klasy I c z wychowawcą p. W. Janus,

- III miejsce: uczniowie klasy III c z wychowawcą p. J. Tomczak,

- wyróżnienia: uczniowie klasy III b z wychowawcą p. S. Wojtkowiak, uczniowie klasy I b z wychowawcą p. J. Marcinkowską.

· Konkurs na plakat promujący hasło przeciwko przemocy:

- I miejsce: uczniowie klasy VII c z wychowawcą p. K. Tyrzyk,

- wyróżnienia: uczniowie klasy IV a z wychowawcą p. A. Jerszyńską, uczniowie klasy IV d z wychowawcą p. H. Szczepecką, w zastępstwie p. J. Fajczyk.

Życzymy Wam dalszych sukcesów!

Wolontariusze na korytarzach szkolnych wywiesili hasła przeciwko agresji i przemocy, przygotowali gazetkę ścienną w zakresie profilaktyki uzależnień. Uczniowie klas I i III wzięli udział w profilaktycznym przedstawieniu kukiełkowym, przygotowanym przez dzieci z zajęć świetlicowych. Na uroczystość Wolontariusze z pomocą koleżanek i kolegów z klasy VI a wystawili prace uczniów klas IV-VII (konkurs na plakat promujący hasło przeciwko przemocy) oraz plakaty przygotowane przez rodziców uczniów (w ramach akcji podjętej przez Radę Rodziców).

Na koniec uczniowie klasy VI a zaprezentowali przedstawienie „Sąd nad papierosami”. Mające na celu podniesienie świadomości uczniów na temat szkodliwości palenia tytoniu i przebywania w dymie tytoniowym. Było to ostatnie zadanie zrealizowane w ramach akcji.

a  a

Marta Wojtyniak