„Powiedzmy Stop szkolnej agresji” – kampania Rzecznika Praw Dziecka

„Nie ma dobrej przemocy.

Każda jest zła i trzeba jej się przeciwstawić
- zawsze i wszędzie.
Bohater to ten, który staje w obronie słabszych”

Marek Michalak. Rzecznik Praw Dziecka

aOd miesiąca kwietnia chętni uczniowie klas siódmych we współpracy z pedagogiem oraz nauczycielem p. Martą Rajewską przeprowadzili zajęcia wychowawczo-profilaktyczne dla swoich rówieśników oraz młodszych uczniów pt. „Powiedzmy Stop agresji szkolnej”. Głównym celem zajęć było wypracowanie zachowań jakie powinna prezentować osoba, która jest świadkiem agresji, przemocy. Warsztaty przeprowadzone zostały we wszystkich klasach trzecich, szóstych, siódmych, 4a, 4d, 4e, 5a, 5b. W klasach 4b, 4c i 5 c zostaną przeprowadzone w przyszłym roku szkolnym. Uczniowie, którzy wyrazili chęć współpracy, spisali się na medal. Sumiennie przygotowali się do zajęć, z zaangażowaniem przeprowadzili je, a byli nimi: Filip Musielak kl. 7b, Aleksandra Adamska kl. 7b, Krzysztof Płatek kl. 7c,  Tomasz Domaniecki kl. 7 b, Oliwia Nowak kl. 7b, Wiktoria Dudek kl. 7b, Anna Jazdończyk kl. 7c, Marcelina Wojciechowska kl. 7c, Wiktoria Nowicka kl. 7c, Hanna Zbroniec kl. 7c, Natalia Nowacka kl. 7c, Julia Woja kl. 7c, Joanna Naskręt kl. 7c, Anna Roszak kl. 7 c, Anna Brucks kl. 7 c, Maria Stróżyńska kl. 7 c, Kacper Woźniak kl. 7c, Maksymilian Fajczyk kl. 7 c, Jakub Antkowiak kl. 7c. W ramach kampanii RPD zostały przygotowane gazetki ścienne w dwóch częściach szkoły, na których również zawieszony został plakat przygotowany przez p. M. Michalaka. Każdy uczeń biorący udział w warsztatach otrzymał na koniec ulotkę profilaktyczną. Poszczególne klasy podczas zajęć obejrzały spot przygotowany przez Rzecznika. Dla tych uczniów, którym nie udało się odtworzyć spotu oraz innym chętnym załączamy link: www.odwagaratujezycie.pl.

a  a  a  a

Marta Wojtyniak