Święto Wszystkich Świętych

aPoczątek listopada kojarzy się nam ze świętem Wszystkich Świętych, z Dniem Zadusznym. W tych dniach udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych. To czas zadumy i refleksji nad życiem, nad śmiercią i przemijaniem. To czas modlitwy za dusze zmarłych z naszych rodzin, a także tych, za których nikt się już nie modli. Pamięć o zmarłych jest bardzo ważna, gdyż wartość narodu mierzy się jego stosunkiem do przodków. W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się wszystkim, dorosłym i dzieciom 31 października 2018r. podczas apelu z okazji Wszystkich Świętych. Uczniowie klas 4a i 4d pod opieką wychowawców przedstawili wiersze mówiące o jesiennej zadumie, o przemijaniu, wędrowaniu i niepotrzebnym lęku przed śmiercią. Uczennica klasy 8c Hanna Zbroniec wykonała piękne i nostalgiczne utwory na gitarze, a uczniowie klasy 4a Bartosz Tomczak i Paweł Twardowski przygotowali prezentację multimedialną ukazującą sylwetki znanych osób, które odeszły w tym roku. Refleksyjny i wzruszający program przybliżył atmosferę i nastrój święta oraz skłonił do przemyśleń na temat przemijania.

Wychowawcy klas 4a i 4d

Lidia Dudkiewicz