Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

rr1 września o godz. 9.00 na boisku szkolnym rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Członkowie Samorządu Uczniowskiego, mimo niepogody, ciepło przywitali wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, a przede wszystkim uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu. Przypomnieli wszystkim, że szkoła to miejsce, gdzie można się wiele nauczyć, spotkać nowych kolegów, ale przy tym wszystkim musimy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa, abyśmy w czasie pobytu w szkole czuli się miło, spokojnie i bezpiecznie. Oprócz tego przewodnicząca samorządu przypomniała, że 75 lat temu uczniowie nie mieli tyle szczęścia i zamiast iść do szkoły, musieli chwycić za broń, aby stanąć w obronie naszej ojczyzny, gdyż to właśnie dzisiaj przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. Po krótkim powitaniu i wspomnieniu głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Smektała, która oficjalnie otworzyła nowy rok szkolny 2014/ 2015. Obiecała również, że 10 miesięcy nauki szybko minie i znów udamy się na wspaniałe, słoneczne wakacje.

Mamy nadzieję, że dotrzyma słowa!

rr1  rr2