Spotkanie z przedstawicielem Straży  Miejskiej

a16 października gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Straży Miejskiej w Gostyniu. Uczniowie klas I-III brali udział w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa. Został poruszony temat prawidłowego poruszania się po ulicach miasta, właściwego przechodzenia przez jezdnię. Zwrócono uwagę uczniom na bezpieczną jazdę rowerem  po chodnikach, nie podchodzeniu do krawędzi jezdni aby poruszające się po niej samochody, maszyny rolnicze nie wyrządziły im krzywdy. Strażnik Miejski przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Nasi uczniowie wiedzą, że nie należy ufać obcym! Uczniowie zapoznali się również z właściwym sposobem reagowania w czasie spotkania z obcymi zwierzętami, a w szczególności z psami. Uczniowie z pewnością skorzystają z rad i wskazówek,  aby ustrzec siebie i innych przed niebezpieczeństwem.  Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie!

Michalina Grześkowiak