XIV Powiatowy Konkurs Języka Polskiego rozstrzygnięty

24 kwietnia br. już po raz czternasty w Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu odbył się Powiatowy Konkurs Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Brali w nim udział również uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Kaczmarek z kl. VIb, Krzysztof Jaworski z kl. VIc i Anna Kwita z kl. VIb. Nasi reprezentanci mieli trudne zadanie. Musieli bowiem rozwiązać skomplikowany test z frazeologii oraz napisać wypracowanie na jeden z pięciu tematów. Uzyskali wysokie wyniki. Na podium stanęła jednak tylko Ania Kwita, która zajęła II miejsce. Otrzymała ona również tytuł Mistrza Frazeologii. Uroczyste wręczenie nagród w obecności Burmistrza Gostynia i innych zaproszonych gości odbyło się 30 kwietnia br. Wszyscy uczestnicy polonistycznych zmagań otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe.

Magdalena Woźniakowska