ETAPY SZKOLNE

WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH ZAKOŃCZONE!

Od 19 do 27 listopada uczniowie naszej szkoły sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności na etapie szkolnym Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. 25 uczestników zmagało się z językiem polskim, 13 z językiem angielskim, 11 z matematyką i 7 z przyrodą. Zadania, które rozwiązywali uczniowie, miały różny stopień trudności. Aby przejść do kolejnego etapu, uczniowie musieli uzyskać minimum 30 punktów. Udało się to uczestnikom etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Aż 12 uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Są to dwie uczennice z klas piątych i 10 uczniów z klas szóstych. Przed nimi kolejne zmagania, jednak zanim do nich dojdzie, uczniowie ci muszą przeczytać utwory literackie wskazane na kolejny etap konkursu. Życzymy wytrwałości w czytaniu i trzymamy kciuki!

Beata Kopaszewska