ZWYCIĘSTWO W POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA POLSKIEGO

22 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu odbył się XV Powiatowy Konkurs Języka Polskiego. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klas 6: Maria Gorynia, Zofia Stachowiak i Dominika Zawistowska. Uczestnicy konkursu w ciągu 60 minut musieli napisać wypracowanie na jeden z tematów zaproponowanych przez organizatorów, a po krótkiej przerwie przystąpić do 30 minutowego testu frazeologicznego.

29 kwietnia 2016r. odbyło się ogłoszenie wyników. Wtedy okazało się, że Maria Gorynia, której opowieść o walizce zachwyciła jurorów, zajęła pierwsze miejsce. Natomiast Dominika Zawistowska wywalczyła tytuł Mistrza Ortografii.

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że w gimnazjum również będzie o nich głośno.

Kopaszewska Beata