Gminny Konkurs Wiedzy

„Gostyń i okolice”

2014

W dniu 8 maja 2014 roku po raz czternasty w naszej szkole odbył się finał Gminnego Konkursu Wiedzy „Gostyń i okolice”, organizowanego dla uczniów klas III szkół podstawowych.

Organizatorami konkursu byli:

-          Szkoła Podstawowa Nr 5 im. ks. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu,

-          Muzeum w Gostyniu,

-          Gostyńskie Towarzystwo Kulturalne,

-          Biblioteka Publiczna  Miasta i Gminy w Gostyniu.

Honorowy patronat nad konkursem sprawował Burmistrz Gostynia.

Uczestnicy odpowiadali na pytania z ośmiu zestawów tematycznych: Władze Gostynia i powiatu gostyńskiego, Patroni szkół w gminie Gostyń, Miejsca pamięci narodowej w gminie Gostyń, Legendy gostyńskie, Z historii i geografii gminy Gostyń, Gwara wielkopolska, Fotografie – gostyńskie budowle i Pytania niespodzianki. Pytania przygotował dyrektor Muzeum w Gostyniu Robert Czub. W skład Komisji Konkursowej weszli przedstawiciele organizatorów: Robert Czub – przewodniczący, Ewa Czub, Izabela Mehr i Katarzyna Smektała.  Uczniowie, jak co roku, byli bardzo dobrze przygotowani.

Po 8 rundach finałowych wyłoniono zwycięzców:

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kutrzeby w Gostyniu

Wiktoria Bączkowska, Agata Ostach, Eryk Pazoła

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu

Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Daleszynie

Nagrody książkowe i upominki ufundowane  przez Samorząd Gminy Gostyń oraz  organizatorów konkursu wręczyli Zastępca Burmistrza Gostynia Elżbieta Palka,, Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu Ewa Czub oraz dyrektor SP5 Katarzyna Smektała.

Słodki poczęstunek ufundowała Rada Rodziców przy SP nr 5.