Podsumowanie wspólnej pracy w klasach 1-3.

aNa przełomie października i listopada w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dedykowany dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Tematem przewodnim była aktualna pora roku- jesień. Wyznaczone przez organizatorów cele były delikatnie utrudnione, gdyż zadanie konkursowe należało zrobić w grupach. Mimo, że ten sposób pracy jest przyjemny i dla uczniów koedukacyjny, to jak wiadomo bywa bardziej skomplikowany, czasochłonny i wymaga dużo lepszej organizacji. Oddziały klasowe podzielone na zespoły miały wykonać Panią Jesień na większych formatach. Jury, w którym zasiadała nauczycielka plastyki oraz pani bibliotekarka, oceniały plakaty wg wyznaczonych kryteriów, wcześniej przedstawionych klasom. Pod uwagę brały: zgodność z tematem, trafne odwzorowanie jesieni (kolorystyka, znaki szczególne danej pory roku- wiedza przyrodnicza), pomysłowość, estetykę wykonania, samodzielność. Klasy uczestniczące w konkursie wykazały się dużym talentem i zaangażowaniem, jury nie miało łatwej pracy. Po dosyć długiej i szczegółowej analizie prac, podczas rozstrzygnięcia konkursu wyłoniono następujące klasy: wyróżnienie –klasa Ib; III miejsce- klasa 3b; II miejsce- klasa 3a, I miejsce- klasa Ic. Wszystkim klasom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy! Wystawa konkursowa znajduję się na korytarzu przy salach numer 5 i 6.

Weronika Janus

Anna Juskowiak