Rekolekcje w świetlicy

W okresie rekolekcji wielkopostnych uczniowie korzystali po spotkaniu w kościele ze świetlicy. W tym czasie  odbywały się słodkie wypieki, których zapach roznosił się po całej szkole przez dwa dni i dotarł w nozdrza niejednej osoby, pobudzając tym samym kubki smakowe. Dnia pierwszego, w poniedziałek,  dzieciaki przygotowały ciasto na naleśniki, które zostały upieczone przez p. Paulinę, a następie obsmarowane przysmakami takimi jak- dżem, nutella, kolorowe posypki i skonsumowane przez dzieci. Dnia drugiego, we wtorek dzieci zajęły przygotowaniem ciasta na gofry, które upieczone przez p. Magdą, a następnie przystrojone smakołykami w postaci bitej śmietany, owoców, dżemów, itp., i pięknie przystrojone gofry trafiły do żołądków dzieci. Dnia trzeciego po intensywnych dwóch dniach kulinarnych należy się zabawa z….Pie Face! Bitą śmietanę zastąpiliśmy namoczoną gąbką, która przyniosła również wiele emocji jak bita śmietana. Gra sprawiła dzieciom wiele mokrego uśmiechu na twarzy, radości. Oczekiwanie na swoją kolej podnosiło adrenalinę, a mokry strzał wywoływało ogromne poruszenie wśród świetlików.

s  s  s

Nowakowska Paulina

Szwengler Magdalena


 

Dodatkowe informacje