PROMUJEMY ŻYCIE WOLNE OD NAŁOGÓW I PRZECIWDZIAŁAMY PRZEMOCY

bW miesiącu październiku Szkoła we współpracy z Gminą Gostyń przystąpiła do realizacji zadań w ramach programu profilaktycznego „Gostyńskie obserwatorium zagrożeń bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”. Program finansowany jest z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017. W związku z powyższym powołaliśmy w Szkole koordynatorów profilaktycznych w ramach akcji „Wolontariusz dla bezpieczeństwa”.

Wyróżnieni uczniowie to:

1. Hanna Zbroniec klasa 6c,

2. Maksymilian Fajczyk klasa 6c,

3. Jakub Antkowiak klasa6c.

Zespół koordynatorów prowadzony jest przez pedagoga Martę Wojtyniak oraz Panią Magdalenę Szwengler. Dnia 18 października uczniowie zostali uroczyście powołani na wolontariusza podczas spotkania z burmistrzem Gostynia Panem Jerzym Kulakiem. Uroczystość, na której uczniowie otrzymali akty powołania, miała miejsce w gostyńskim ratuszu. Wolontariusze we współpracy z opiekunami promują akcje profilaktyczne związane z życiem wolnym od nałogów i przeciwdziałaniem przemocy. W ramach realizacji zadania planujemy przedstawienie profilaktyczne, happening, gazetki, koloportaż ulotek itp.

b  b

 Marta Wojtyniak


 

Dodatkowe informacje