Udało się!!!

 

Chór „Zaczarowana Melodia”, można usłyszeć w piosence „Dzielić się miłością” na nowej płycie Stanisławy Celińskiej zatytułowanej „Malinowa”.

 a


 

Wielkie wyróżnienie dla „Zaczarowanej Melodii”

 

Dnia 28.03.2018r. chórzyści wyjechali do studia nagrań w Pleszewie. Zostali zaproszeni przez p. Macieja Muraszko – kompozytora, do zaśpiewania refrenu piosenki p. Stanisławy Celińskiej, która należy do materiału na nową płytę artystki. Chór bardzo starannie przygotowywał się do nagrania, choć na miejscu okazało się, że należy zmienić tonację. Było to wielkie wyzwanie, ale udało się zarejestrować profesjonalny śpiew chórzystów, którzy dali z siebie wszystko.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

a

Gratuluję „Zaczarowana Melodia”- jesteście wielcy!!!

 

 Dyrygent


 

„Opowiadaj się bajeczko,

pleć się, pleć opowiadajko.

Niech cię pozna każde dziecko,

niech ucieszy się tą bajką.”

 

„W krainie Zębowych Wróżek”

Z inicjatywy rodzica uczennicy klasy 7b- p. Sylwii Adamskiej, która zaproponowała przeprowadzenie w szkole pogadanek dla młodszych klas na temat profilaktyki higieny jamy ustnej, narodził się pomysł wystawienia bajki muzycznej skierowanej dla uczniów klas 1-3 z naszej szkoły oraz dla przedszkolaków z gostyńskich przedszkoli. Scenariusz do niej napisała p. Beata Kopaszewska. Piosenki, które można było usłyszeć, napisane zostały specjalnie na potrzeby widowiska przez p. Ewę Kuśnierek i p. Beatę Kopaszewską. Muzykę skomponowała p. Ewa Kuśnierek. Dzięki tej inicjatywie, 14 marca 2018r. Julek- główny bohater bajki, który nie wierzy we Wróżki Zębuszki, przenosi się do pięknej Wróżkolandii, którą włada Eurina- królowa Zębowych Wróżek. To z jej wróżkami wędruje po cudownej krainie i poznaje zasady dbania o higienę jamy ustnej. Bohater przeżywa niesamowitą przygodę, która kończy się tym, że zaczyna wierzyć w Zębowe Wróżki. Julkowi oraz wróżkom w czasie wędrówki towarzyszy chór „Zaczarowana Melodia” pod dyrygenturą p. Ewy Kuśnierek oraz zespół instrumentalny, w skład którego weszli rodzice uczniów naszej szkoły- p. Jakub Osiewicz, p. Sławek Grzeskowiak, p. Marcin Kuśnierek i p. Krzysztof Dudkiewicz, a o nagłośnienie zadbał p. Tomasz Organiszczak. W bajce muzycznej wzięła udział również p. Sylwia Adamska – magister techniki dentystycznej oraz p. Izabela Leja- stomatolog, które pełniły rolę asystentek królowej, w rolę której wcieliła się p. Marta Wojtyniak. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, a przede wszystkim rodziców mogliśmy oglądać wyjątkową bajkę muzyczną, która na długo zapadnie w pamięci nie tylko rodziców, ale także występujących.

 >>GALERIA<<

Beata Kopaszewska


 

Świątecznie ze Stanisławą Celińską

 A

20 stycznia 2018r. Bazylika na Świętej Górze znów połączyła dwa pokolenia - znaną i cenioną przez wszystkich aktorkę- p. Stanisławę Celińską oraz chór „Zaczarowana Melodia” pod przewodnictwem p. Ewy Kuśnierek. Uczniowie mieli zaszczyt wykonać najwspanialsze polskie kolędy w aranżacji Macieja Muraszko oraz piosenki świąteczne napisane przez artystkę, do których muzykę również skomponował Maciej Muraszko. Jak co roku, nie obyło się bez niespodzianek. Stanisława Celińska otrzymała od uczniów ciepłą pelerynę oraz pamiątkowe zdjęcie z dedykacją. W czasie trwania koncertu artystka opowiedziała kilka historii ze swojego życia. Pokazała się w nich jako ciepła, pełna zapału i poświęcenia osoba. Nie obyło się bez wzruszeń. Najwięcej dostarczył jej chór „Zaczarowana melodia”, gdy wraz z artystką wykonał jej własne, świąteczne piosenki. Niespodzianką dla wszystkich było pojawienie się orszaku kolędników: królów, aniołów, kominarza, pary biskupiańskiej, w których role wcielili się nauczyciele i rodzice. Nie zabrakło również świętej rodziny. W tym roku na ambonie świetogórskiej stanęła jak co roku w roli Maryi - p. Magdalena Woźniakowska, natomiast debiutował jako Józef - p. Karol Adamski. Warto też wspomnieć, że tradycyjnie Świętogórskie Kolędowanie rozpoczęło się „Kołysanką Świętej Góry” w wykonaniu „Zaczarowanej Melodii” wraz zespołem instrumentalnym – rodzicami z naszej szkoły.

>>GALERIA<<

Beata Kopaszwewska

Ewa Kuśnierek

Wszystkim chórzystom i ich rodzicom, a także Koleżankom i Kolegom z SP5 serdecznie dziękuję za współpracę i wielkie zaangażowanie.

Dyrygent


 

Chór „Zaczarowana Melodia”

zaproszony na podsumowanie realizowanych programów profilaktycznych

w gminie Gostyń

 

Dnia 11 grudnia 2017roku odbyło się podsumowanie realizowanych programów profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii wśród dzieci i młodzieży: „Gostyńskie obserwatorium zagrożeń bezpieczeństwa dzieci i młodzieży” oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie „Recepta na szczęśliwą rodzinę – radość, szacunek, miłość”. Uroczystość odbyła się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. Im. Józefa Zeidlera w Gostyniu. Organizatorem był Urząd Miasta i Gminy Gostyń, który zaprosił chór „Zaczarowana Melodia” do muzycznego otwarcia uroczystości. Chórzyści zaśpiewali piosenki z repertuaru polskich wykonawców. Swój występ zakończyli pastorałką, której tekst napisał nieżyjący ks. Tadeusz Nagel ze Zgromadzenia Księży Filipinów. Chór „Zaczarowana Melodia” wywarł duże wrażenie i wprowadził zaproszonych gości w świąteczny nastrój.

 a  a 

a

Dyrygent


 

Z „Zaczarowaną Melodią” zaśpiewała p. Dorota Zawadzka.

 

Dnia 9 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie „Uwaga! Internet też może być niebezpieczny”. Poprowadziła je p. Dorota Zawadzka – psycholog i pedagog, doradca rodzinny, trener umiejętności społecznych, prowadząca program „Super Niania” oraz społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka. Przeprowadzona pogadanka na temat zagrożeń, jakie płyną z niewłaściwego korzystania z sieci bardzo zaciekawiła wszystkich chórzystów. Na zakończenie spotkania „Zaczarowana Melodia” przygotowała krótki występ. Chór zaprosił p. Dorotę do wspólnego zaśpiewania nieprzemijającej i wciąż aktualnej piosenki z repertuaru ELENI zatytułowanej „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”. Dało się zauważyć wzruszenie i łezkę w oku u naszego gościa.

Dziękujemy za miłe spotkanie!


 

„…Jeśli  Ty dasz mi wszystko, ja dam Ci wszystko.”

Złote Gody w gminie Gostyń z „Zaczarowaną Melodią”

 

„Jeśli Ty dasz mi trochę, ja dam Ci dużo,

Jeśli Ty dasz mi dużo, ja dam Ci dużo więcej,

Jeśli Ty dasz mi wszystko, ja dam Ci wszystko.”

Słowami tej piosenki przywitali wszystkich zebranych  chórzyści z „Zaczarowanej Melodii” na uroczystości wręczenia medali za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznawanych przez prezydenta RP. Podobnie jak w ubiegłym roku wszyscy jubilaci zebrali się  w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Występ „Zaczarowanej Melodii” był muzyczną niespodzianką dla zgromadzonych par małżeńskich. Chórzyści wykonali utwory dostosowane swą tematyką do uroczystości. Po raz pierwszy koncert chóru odbył się z muzyką na żywo. W zespole instrumentalnym zagrali rodzice chórzystów: p. Sławek Grześkowiak – fortepian, p. Marcin Kuśnierek – gitara i p. Wojtek Czemplik – skrzypce.

Uroczystość ta odbyła się 24 października 2017 roku.

c

Dyrygent


 

 

Chórzyści z „Zaczarowanej Melodii”

na XII Festiwalu Muzyki Oratoryjnej

MUSICA SACROMONTANA

 m

                XII Festiwal Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA rozpoczął się z akcentem chóru „Zaczarowana Melodia”. Dnia 30 września 2017r. o godz. 19.00 w Bazylice Świętogórskiej odbył się koncert „FADO e FATIMA”. Obok pięknych portugalskich pieśni w wykonaniu Kingi Rataj oraz utworów zaśpiewanych przez Poznańskie Słowiki zaprezentowali się nasi chórzyści, którzy wcielili się w role dzieci fatimskich: Łucja – Anna Brucks, Hiacynta – Pola Saczko, Franciszek – Juliusz Kuśnierek. Maryję ukazującą się w Fatimie zagrała zaprzyjaźniona z chórem Julia Bartkowiak. Oprócz gry aktorskiej, jak przystało na chórzystów, nie zabrakło też wykonania wokalnego. Wraz z Kingą Rataj i  Julią Bartkowiak Ania, Pola i Julek zaśpiewali  fatimskie „Ave Maryja”.

>>GALERIA<<

Dyrygent


 

Dodatkowe informacje