Udało się!!!

Chór „Zaczarowana Melodia”, można usłyszeć w piosence „Dzielić się miłością” na nowej płycie Stanisławy Celińskiej zatytułowanej „Malinowa”.

Wielkie wyróżnienie dla „Zaczarowanej Melodii”

Dnia 28.03.2018r. chórzyści wyjechali do studia nagrań w Pleszewie. Zostali zaproszeni przez p. Macieja Muraszko – kompozytora, do zaśpiewania refrenu piosenki p. Stanisławy Celińskiej, która należy do materiału na nową płytę artystki. Chór bardzo starannie przygotowywał się do nagrania, choć na miejscu okazało się, że należy zmienić tonację. Było to wielkie wyzwanie, ale udało się zarejestrować profesjonalny śpiew chórzystów, którzy dali z siebie wszystko.

>>GALERIA ZDJĘĆ<<

Gratuluję „Zaczarowana Melodia”- jesteście wielcy!!!

Dyrygent

„Opowiadaj się bajeczko,

pleć się, pleć opowiadajko.

Niech cię pozna każde dziecko,

niech ucieszy się tą bajką.”

„W krainie Zębowych Wróżek”

Z inicjatywy rodzica uczennicy klasy 7b- p. Sylwii Adamskiej, która zaproponowała przeprowadzenie w szkole pogadanek dla młodszych klas na temat profilaktyki higieny jamy ustnej, narodził się pomysł wystawienia bajki muzycznej skierowanej dla uczniów klas 1-3 z naszej szkoły oraz dla przedszkolaków z gostyńskich przedszkoli. Scenariusz do niej napisała p. Beata Kopaszewska. Piosenki, które można było usłyszeć, napisane zostały specjalnie na potrzeby widowiska przez p. Ewę Kuśnierek i p. Beatę Kopaszewską. Muzykę skomponowała p. Ewa Kuśnierek. Dzięki tej inicjatywie, 14 marca 2018r. Julek- główny bohater bajki, który nie wierzy we Wróżki Zębuszki, przenosi się do pięknej Wróżkolandii, którą włada Eurina- królowa Zębowych Wróżek. To z jej wróżkami wędruje po cudownej krainie i poznaje zasady dbania o higienę jamy ustnej. Bohater przeżywa niesamowitą przygodę, która kończy się tym, że zaczyna wierzyć w Zębowe Wróżki. Julkowi oraz wróżkom w czasie wędrówki towarzyszy chór „Zaczarowana Melodia” pod dyrygenturą p. Ewy Kuśnierek oraz zespół instrumentalny, w skład którego weszli rodzice uczniów naszej szkoły- p. Jakub Osiewicz, p. Sławek Grzeskowiak, p. Marcin Kuśnierek i p. Krzysztof Dudkiewicz, a o nagłośnienie zadbał p. Tomasz Organiszczak. W bajce muzycznej wzięła udział również p. Sylwia Adamska – magister techniki dentystycznej oraz p. Izabela Leja- stomatolog, które pełniły rolę asystentek królowej, w rolę której wcieliła się p. Marta Wojtyniak. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, a przede wszystkim rodziców mogliśmy oglądać wyjątkową bajkę muzyczną, która na długo zapadnie w pamięci nie tylko rodziców, ale także występujących.

Beata Kopaszewska