Międzynarodowy Dzień Kropki

dk15 września klasa  IIf świętowała nietypowo – obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Na całym świecie od pięciu lat obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia grochy, groszki, kropki i kropeczki były w naszej klasie mile widziane. Razem z uczniami obejrzeliśmy film o Vashti – dziewczynce, która  dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Film pozwolił zrozumieć, że jesteśmy ważni, każdy z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości.  Tego dnia rozmawialiśmy o swoich talentach. Przyklejaliśmy sobie kolorowe kropeczki. Odbyło się wielkie liczenie kropek, rozwiązywanie zadań z kropkami i wiele innych aktywności. Powstała też galeria kropkowych prac.  Dzień Kropki  spędziliśmy radośnie, refleksyjnie i przede wszystkim kreatywnie. 

    dk

Marta Rajewska


 

Dodatkowe informacje