KLASOWE ANDRZEJKI

aListopad to miesiąc niezwykły i wyjątkowy. Ostatniego dnia listopada są Andrzejki! A jeśli Andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole! Obchodzone w Polsce od kilku pokoleń, nie tracą na popularności. Nasze babcie i prababcie nie świętowały Andrzejek wspólnie z dziadkami. Chłopcy i dziewczęta bawili się osobno, zresztą zabawa ta miała również nieco inny charakter. Mniej w niej było śmiechu i radości, a więcej skupienia, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Przez lata zwyczaje się zmieniły, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą. Klasa 2b tego dnia również wesoło się bawiła, nie zabrakło wróżby z butami, czy też przekłuwania serc z imionami. Popatrzcie...

a  a  a

Sylwia Wojtkowiak


 

Dodatkowe informacje