Jestem kulturalny, bo… mam do tego prawo

kKultura obowiązuje wszystkich zawsze i wszędzie. Nie wszyscy jednak zdają sobie z tego sprawę. W czasie kiedy obchodzimy w szkole Dni Praw Dziecka, szczególnie powinno się o tym pamiętać. Każdy z nas dąży do tego, by traktowano go z szacunkiem i z dbałością o kulturę. Często jednak zapominamy, by być kulturalnymi w stosunku do innych. Warto sobie o tym przypomnieć i zachowywać się w taki sposób, w jaki chcielibyśmy, by traktowali nas inni, czyli dojrzale i odpowiedzialnie. Wiecie, jak to zrobić? Jeśli nie, zapraszam do sali nr 31. Znajdźcie w niej kulturalnego ucznia, który pokaże Wam, co cechuje dobrze wychowanego nastolatka. A może znajdziecie z nim wspólny język? Na to liczymy! Życzymy Wam, byście to Wy okazali się kulturalnymi młodymi ludźmi, którzy są wzorem postępowania dla swoich kolegów i koleżanek.

Magdalena Woźniakowska