„My jesteśmy straszne zmory, bardzo groźne z nas upiory, jeśli nie chcesz nas się bać musisz nam cukierka dać.”

Już po raz kolejny w świetlicy obchodzony jest Halloween, ramach poznawania obcych kultur spoza Europy. Świetliki cały tydzień przygotowywały się do tego wydarzenia. Z początkiem tygodnia w salach zaczęły pojawiać się dekoracje. Młodsi uczniowie kolorowali, wycinali i ozdabiali symbole związane z tradycją Halloween. Na sufitach zawisły czarownice oraz dyniowe potwory zrobione z papieru, natomiast gazetkę ozdabiały przepiękne i upiorne duchy, pająki oraz dynie. Starszaki na zajęciach przygotowywali orgiami, które również posłużyły jako ozdoby. Tradycyjnie jeden dzień poświęciliśmy na wycinanie wesołych oraz przerażających wzorów na dyniach. W tym roku mieliśmy do dyspozycji zarówno duże jak i małe ozdobne warzywa. Efekty pracy świetlików można zobaczyć w galerii oraz na żywo w sali. Kulminacją przygotowań była impreza, która odbyła się w piątek. Świetliki wykazały się ogromną pomysłowością i zaangażowaniem. Wszyscy uczniowie byli przebrani oraz brali udział w konkursach przygotowanych przez wychowawców. Zmagali się z takimi potyczkami jak: rzut cukierkami do miski, lot na miotle, zjadanie smakołyków wiszących na pajęczej nici bez użycia rąk. Pokaz stroi przed jury w skład, którego wchodzili pracownicy szkoły: Pani Wiesława Prałat oraz Pan Ireneusz Bartkowiak. Wyróżnili oni Maję Przewoźna – kl. III C przebraną za Zombie, Wiktora Gościańskiego – kl. III E, który wcielił się w postać ducha oraz bliźniaczki wiedźmy Maja i Lena Kozyry – kl. I B. Główną atrakcją było rozbijanie piniaty, która w brew pozorom była bardzo gruba i solidna dlatego, każdy świetlik miał możliwość podjęcia próby uderzenia w nią . Po ciężkich zmaganiach, gdy w końcu pękła jej kolorowa i słodka zawartość rozsypała się po świetlicy i każdy mógł nacieszyć się jej słodkością. 

h  h

h  h 

Szwengler Magdalena

Nowakowska Paulina


 

Dodatkowe informacje