„Światowy Dzień Pluszowego Misia”

wKolejny tydzień w świetlicy minął w przyjemnej atmosferze. Tematy jakie nam towarzyszyły związane były z pluszowymi przyjaciółmi. W związku z tym, iż 25 listopada jest uznawany za Światowy Dzień Pluszowego Misia świetliki przez cały tydzień przynosiły swoich ulubieńców. Młodsze dzieci poznały, a starszym przypomniana została historia powstania tej wspaniałej zabawki. Każdy mógł pokazać oraz opowiedzieć krótko swojej przytulance. Dowiedzieliśmy się między innymi w jakich okolicznościach pluszaki trafiały w ręce dzieci, jakie otrzymały imiona oraz jak ważną rolę pełnią w ich życiu. Historie, które poznaliśmy bawiły oraz wzruszały. Na zajęciach dzieci wykazały się również swoimi zdolnościami manualnymi. W starszakach powstawały misie z plasteliny natomiast młodsi uczniowie kolorowali oraz wycinali pacynkowe rodziny.  Jak co roku, zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla klas I-III. Tematem oczywiście był Pluszowy Miś, którego rozwiązanie wraz z wręczeniem nagród i dyplomów nastąpiło w piątek. Wybór był bardzo trudny, ponieważ spłynęło wiele przepięknych prac, ale jak w każdym konkursie ktoś musiał zwyciężyć. Prace można podziwiać na gazetce w świetlicy. Jury w składzie Agnieszka Białas, Barbara Carvalho, Paulina Nowakowska oraz Magdalena Szwengler wyróżniły: Dudę Szymona, Ptak Jagodę, Fechner Lilianę, Świtalskiego Aleksandra, Michałowicz Julię, Fabisiak Natalię, Grodzkiego Olka, Kosmalską Aleksandrę.

III miejsca otrzymali: Gembalski Wiktor, Staszek Patrycja , Piotrawska Nadia
II miejsca przypadły: Wojciechowi Wajn, Adamowi Piech, Weronice Włodarczyk
I miejsca trafiły do: Szymona Machowskiego, Oliwi Sobeckiej, Bartka Wysockiego


Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłowości i zaangażowania.

w  w  w

w  w  w

                                                                                                                                                             Szwengler  Magdalena

Nowakowska Paulina


 

Dodatkowe informacje