Andrzejkowe szaleństwa za nami.

aW środę 29 listopada w świetlicy odbywały się wróżby i przepowiednie andrzejkowe. Świetliki zostały podzielone na trzy grupy i w takich zespołach przystępowali kolejno do zabawy. Plakaty, z przepowiedniami przygotowane wcześniej przez starszaków sprawiły wszystkim wiele radości. Pojawiło się  czerwone, ogromne serce, na którym wypisane były imiona dziewcząt oraz chłopców. Zadaniem dzieci było przekłuwanie serca i odczytywanie imion zapisanych na odwrocie. Kolejna zabawa polegała na rzucaniu kamieniem. Celem te wróżby było odczytanie przyszłości jaka czaka  dzieci. Na plakacie wypisane były różne zawody, w zależności gdzie trafił kamyk taka przyszłości czeka naszych podopiecznych. Świetliki miały możliwość wylosować również znaną, sławną osobę, z którą będą miały okazję się  spotkać. Następna zabawa polegała na kręceniu kołem fortuny, z którego odczytywaliśmy wróżby na najbliższe dni. Niektórym fortuna sprzyjała dla innych była mniej łaskawa. Podsumowaniem zabawy było lanie wosku. Ci, którzy chcieli wiedzieć co czeka ich w przyszłości mieli możliwość odszyfrowywania woskowych cieni. Andrzejki uważamy za bardzo udane, a wszystkim solenizantom życzymy dużo zdrowia i szczęścia.

a  a  a

Paulina Nowakowska

Weronika Janus


 

Dodatkowe informacje