Mikołaje atakują

Ile siły w Mikołaju,

Ile śniegu w jego kraju,

Ile gwiazd na ciemnym niebie,

Tyle życzeń dziś dla Ciebie!

 

aNie ma chyba osoby, która nie lubi być obdarowywana – drobne prezenty, chociażby symboliczne, potrafią poprawić nastrój, wywołać uśmiech na twarzy i w ciężkich chwilach sprawić, że czujemy się o wiele lepiej. Z obdarowywaniem łączą się także mikołajki, nawiązujące do postaci świętego biskupa Mikołaja z Miry. Zwyczaj ten kultywowany jest w dniu Świętego Mikołaja, czyli 6 grudnia. Dzień ten jest zapowiedzią świąt Bożego Narodzenia, czasem kiedy spotykamy się w rodzinnym gronie i wspólnej spożywamy kolację, kiedy pierwsza gwiazdka pojawi się na niebie, czasem gdy nasze mieszkania, domy wypełnia zapach mandarynek, pierników... A dziś dniu tak słodkim i uroczym wszystkim Mikołajom z okazji imienin przyjmijcie życzenia samych pogodnych,  szczęśliwych dni, pełnych ciepła, radości  i spełnionych marzeń…….

Mikołaje – nie zapomnijcie o nas! Też czekamy na prezenty!

a  a  a

Pozdrawiamy

Wychowawcy świetlicy


 

 

Dodatkowe informacje