Profilaktyka działań

aAgresja jest to działanie skierowane przeciwko drugiemu człowiekowi, wyrządzające innym krzywdę, a wynikające z nieumiejętności radzenia sobie z własnymi problemami. Agresja to uczucie, które towarzyszy setkom, tysiącom ludzi, to zjawisko, które opanowuje coraz młodsze pokolenia. Tempo życia zwiększa się, ludzie chcą osiągać więcej, widzieć więcej, mieć więcej. W szybszym tempie opanować muszą wiedzę, aby szybciej móc zarabiać i żyć lepiej niż pokolenie żyjące wcześniej. Jakie są tego koszty? W końcu nic za darmo! … Więcej stresu, nerwów, bieganiny, mniej spokoju, rozmów, zrozumienia. Mało kto wytrzymuje, wielu poddaje się agresji.

O takiej tematyce odbyło się przedstawienie kukiełkowe, wystawione przez dzieci uczęszczające do świetlicy. Zaprezentowany został dzień z życia Michaliny, kuszona przez diabła dopuszczała się agresywnych zachowań, które doprowadziły do konfliktu z mamą i wyżywania się na słabszych. Pojawił się też anioł, który próbowała sprowadzić Michalinę na dobrą drogę. Podpuszczona przez anioła próbowała zaczepić starszą koleżankę i w tym momencie poczuła jaką krzywdę wyrządzała młodszym. Dzięki temu zrozumiała, że jej zachowanie było złe. Przeprosiła wszystkich i obiecała poprawę.

W przedstawieniu udział wzięli:
klasa 1A: Gaszek Lena, Maria Dutkiewicz,
klasa 1B: Martyna Głaz, Maja i Lena Kozyra,
klasa 1C: Dawid Kening
klasa 3A: Julia Kening
klasa 3B: Julia Michałowicz
klasa 3C: Agata Tarnowska, Maja Przewoźna, Nadia Łada
klasa 4B: Klaudia Paszkowiak, Nadia Staszak

a  a  a

Magdalena Szwengler

Paulina Nowakowska


 

Dodatkowe informacje