Ziemia, planeta ludzi

aŁączymy się z naszą planetą.Co roku, wiosną 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Służy on promowaniu postaw ekologicznych w społeczeństwie. W związku z tym na zajęciach w świetlicy skupiliśmy się na tematach związanych z naszą planetą i ekologią. Rozmawialiśmy o tym, jak należy dbać o Ziemię. Poznaliśmy zasady prawidłowego segregowania śmieci, jak również wyjaśniliśmy sobie czemu to służy. Świetliki z pełną świadomością opowiadały, iż śmieci, które segregujemy poddawane są recyklingowi czyli nadawane jest im „drugie życie”. Dzięki temu procesowy można: obniżyć koszty wytwarzania nowych produktów, zmniejszyć ilość odpadów zalegających na wysypiskach, chronić zasoby naturalne poprzez wykorzystanie surowców wtórnych, oraz obniżyć ilość energii potrzebnej do wyprodukowania nowych dóbr. Na zajęciach plastycznych tworzyliśmy plakaty, które porozwieszaliśmy na korytarzach w całej szkole, po to aby wszystkim uczniom oraz pracownikom szkoły przypomnieć o tym ważnym dniu dla naszej Planety - Ziemi. Pamiętajmy więc, aby o nią dbać i ją szanować, bo:” Nawet dobra ziemia, gdy leży odłogiem, rodzi chwasty.”

a  a

a  a

Szwengler Magdalena


 

Dodatkowe informacje