OMNIBUS 2018

aPo raz siedemnasty nasza szkoła była gospodarzem Miejsko-Gminnego Konkursu „Omnibus”. 26 kwietnia 2018 stanęło do rywalizacji o ten zaszczytny tytuł trzynaście osób z pięciu szkół podstawowych – SP w Goli, SP w Siemowie, SP nr 2, SP nr 3 oraz SP nr 5 w Gostyniu. W tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu gościnnie wystąpili również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Borku. P. Edmund Neudeker, ich opiekun, jest pomysłodawcą konkursu i jednym z jego organizatorów. Konkurs składał się z dziesięciu części. Na pierwszy ogień poszły losowo wybierane pytania ustne z różnych dziedzin wiedzy. Dalej pojawiły się zadania pisemne z przyrody, historii, astronomii, geografii. Uczniowie zmierzyli się też z kodami państwowymi. Tradycyjnie, jak co roku, uczestnicy rozwiązywali również zagadki logiczne. Po bardzo wyrównanej walce trwającej półtorej godziny wyłoniony został zwycięzca i jednocześnie „Omnibus 2018”. Okazał się nim uczeń naszej szkoły – Jan Adamczak. Serdecznie gratulujemy! Przedstawicielami naszej szkoły poza Jankiem byli: Zofia Trąbała oraz Gabriela Woźniak. Gabrysia po raz drugi startowała w „Omnibusie”. Cała trójka poradziła sobie doskonale - w rywalizacji z czterema innymi szkołami zajęli I miejsce. Nagrody dla uczestników konkursu jak co roku, ufundował Burmistrz Gostynia oraz pozyskani przez organizatorów sponsorzy. Szkoła zapewniła wszystkim uczestnikom i ich opiekunom słodki poczęstunek.

Organizatorzy konkursu:

Edmund Neudeker