Promujemy życie wolne od nałogów i przeciwdziałamy przemocy - „Wolontariusze dla bezpieczeństwa”

wPodsumowując, Wolontariusze pod opieką pedagoga szkolnego oraz p. M. Szwengler w miesiącach październik – grudzień 2016r., w ramach programu „Gostyńskie obserwatorium zagrożeń bezpieczeństwa dzieci i młodzieży” przeprowadzili następujące działania:

- akcje profilaktyczne związane z przeciwdziałaniem przemocy:

• pogadanki profilaktyczno-ostrzegawcze z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu,
  • happening „Stop agresji i przemocy”,
  • przedstawienie profilaktyczne „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

- akcje profilaktyczne związane z życiem wolnym od nałogów:

• koloportaż ulotek,
  • gazetka ścienna,
  • konkurs profilaktyczny dla klas II-III i IV-VI oraz wystawa wyróżnionych prac,
  • przedstawienie profilaktyczne „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Chcieliśmy w tym miejscu podziękować Wolontariuszom: Hannie Zbroniec, Maksymilianowi Fajczykowi oraz Jakubowi Antkowiakowi za pomoc, zaangażowanie, pomysłowość i wielkie chęci w podejmowanych działaniach na rzecz bezpieczeństwa swoich koleżanek i kolegów. Uczniowie otrzymali również podziękowania i nagrody za swoją działalność od z – cy Burmistrza Miasta Gostynia p. E. Palki, w imieniu Burmistrza Gostynia, podczas konferencji „Współczesne zagrożenia wśród dzieci i młodzieży” (15.12.2016r.). Pogratulowała im też obecna na konferencji p. Dorota Zawadzka.

Marta Wojtyniak