Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej

Młodzieżowa Rada Miejska

 

aW tym roku ponownie Młodzieżowa Rada Miejska zorganizowała gminny turniej piłki nożnej dla szkół podstawowych. Do rywalizacji stanęło 6 szkół w tym także nasza reprezentacja. Atmosfera panująca podczas turnieju była bardzo sympatyczna. Zawodnicy wszystkich drużyn znają się z rozgrywek klubowych i żadnych niemiłych sytuacji nie napotkaliśmy. Rywalizacja natomiast była już zacięta, jak to w sporcie bywa. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Nasi zawodnicy wygrali oba spotkania w fazie grupowej. Niestety mecz w półfinale przegraliśmy 1-0 po niefortunnej akcji w obronie. Grając o 3 miejsce, pewnie zwyciężyliśmy z drużyną z SP3. Dziękujemy za walkę naszym zawodnikom a Młodzieżowej Radzie Miejskiej za organizację turnieju.

>>GALERIA<<

Mikołaj Rogala


 

II miejsce w Finale rejonu leszczyńskiego

w siatkowej piłce plażowej

 

21 maja 2024 r. w Lesznie odbyły się Mistrzostwa rejonu leszczyńskiego w siatkowej piłce plażowej. Lena oraz Olga nie zwalniają tempa. Po wygraniu zawodów powiatowych, świetnie poradziły sobie w kolejnym etapie. Wśród 6 zespołów biorących udział w rywalizacji zajęły II miejsce i uzyskały awans do finału wielkopolskiego, który odbędzie się 29 maja we Wrześni.

Gratulujemy !!!

 

Agnieszka Zaremba-Gaszek


 

Lena i Olga mistrzyniami powiatu gostyńskiego

w siatkowej piłce plażowej

 

z17 maja 2024 r. w Krobi odbyły się Mistrzostwa powiatu gostyńskiego w siatkowej piłce plażowej. Naszą szkołę reprezentowały : Lena Gaszek oraz Olga Pietraszewska z klasy 7a. Wśród 5 zespołów biorących udział w rywalizacji, nasze uczennice okazały się najlepsze i uzyskały awans do zawodów rejonowych.

Gratulujemy !!!

 >>GALERIA<<

Agnieszka Zaremba-Gaszek


 

Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

 

25 kwietnia nasi reprezentanci mieli okazję zmierzyć się w ze szkołami z SP2, SP Stara Krobia oraz SP Piaski. Waleczności naszym zawodnikom nie można odmówić, natomiast o skuteczności możemy długo dyskutować. Niestety meczu nie wygrywa się samą walką, potrzebna jest jeszcze choćby jedna bramka strzelona więcej niż przeciwnik tego dokonał. Dyspozycja drużyn przeciwnych okazała się tego dnia bardzo dobra. Nasi zawodnicy mimo najszczerszych chęci, nie mogli przebić się przez obronę przeciwnika. Ostatecznie nasi reprezentanci zajęli 4 miejsce w turnieju.

Mikołaj Rogala


 

Eliminacje Mistrzostw Powiatu

w piłce nożnej Igrzyska Dzieci

 

aNasza reprezentacja wzięła udział w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Powiatu Gostyńskiego. Mimo ogromnego zaangażowania, walki i chęci zwycięstwa wyniki meczy nie ułożyły się pomyślnie dla naszych zawodników. W pierwszym meczu zremisowaliśmy z reprezentantami SP1 a w drugim musieliśmy uznać wyższość lepszej dyspozycji reprezentantów z SP2. Mimo wszystko, należą się ogromne brawa dla wszystkich zawodników, którzy nie odpuszczali do ostatniej sekundy meczu.

 >>GALERIA<<

Mikołaj Rogala


 

 

„Szkoła tańca Desperado”

aKlasa 4 b uczestniczyła w zajęciach przy muzyce, które gościnnie poprowadziła dla nich pani Jolanta Kaczor. Dobra zabawa i uśmiech towarzyszyły uczniom przez całą lekcję. Celem głównym zajęć było stymulowanie i wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju oraz wyzwalanie aktywności ruchowej poprzez tańce i zabawy przy muzyce oparte na naturalnej potrzebie ruchu. Kształtowanie pozytywnej postawy wobec aktywności ruchowej, umiejętność łączenia ruchu z muzyką. Uczeń nabył umiejętności współdziałania w grupie, akceptacji samego siebie i innych, poszukiwania i pokonywania barier swoich możliwości. Ponadto taniec rozwinął ich pamięć, myślenie, spostrzegawczość, uwagę, orientację, wyobraźnię i inteligencję twórczą.

>>GALERIA<<

Czekamy na następne takie zajęcia.

Edyta Radomska


 

Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w drużynowym badmintonie dziewcząt

aPo zdobyciu Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego nasze reprezentantki rozpoczęły rywalizację o tytuł Mistrza Województwa Wielkopolskiego. 9 grudnia w Donaborowie odbył się finał. Tym razem 7 drużyn stanęło w szranki. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy drogą losowania. Nasze zawodniczki znalazły się w grupie 4 drużyn. Do pokonania miały reprezentantki z SP Donaborów, SP Sarbice oraz SP 27 Poznań. Pierwszy mecz rozegrały dziewczęta z rywalkami z Poznania. Po dość wyczerpującej walce nasze zawodniczki zwyciężyły co przybliżało je do osiągnięcia podium na tych zawodach. Niestety kolejne mecze pokazały, że bez specjalistycznego treningu w tejże dyscyplinie nie ma mowy o zwycięstwie. Nasze zawodniczki walczyły dzielnie w kolejnych dwóch meczach, jednak różnica była znaczna. Mimo ogromnego zaangażowania, wkładu sił przeciwniczki okazały się zbyt silne. Ostatecznie nasze zawodniczki uplasowały się na 5 miejscu w Województwie co jest oczywiście ogromnym sukcesem i serdecznie im gratulujemy.

Skład reprezentacji: Kaja Chudzińska, Olga Radczyk, Lena Gaszek

 a  a

a  a

Mikołaj Rogala


 

Mistrzostwa rejonu leszczyńskiego w badmintonie dziewcząt

w kategorii Igrzysk Dzieci

aPo zwycięstwie w Finale Powiatu Gostyńskiego nasza drużyna stanęła do kolejnego etapu rozgrywek. 23 listopada w SP nr 2 w Wolsztynie odbył się Finał Rejonu Leszczyńskiego w badmintonie dziewcząt. W związku z obecną sytuacją pandemiczną ilość drużyn została w finale zmniejszona. Tylko trzy drużyny mogły podejść do rywalizacji. Nasze dziewczęta walczyły o mistrzostwo z reprezentantkami SP Dąbcze oraz SP 2 Wolsztyn. Rozgrywki przebiegały w systemie każdy z każdym. Nasze zawodniczki oba mecze zwyciężyły po ciężkim boju 3-0. Tym samym zdobyły Mistrzostwo Rejonu Leszczyńskiego pozwalające na rywalizację na wyższym szczeblu. Nasze uczennice spisały się. Metodycznie szukały słabych punktów w grze przeciwniczek i skutecznie wykorzystywały tę wiedzę w grze. Straciły wiele sił, jednak opłaciło się to poświęcenie. Życzymy powodzenia na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego, które odbędą się 9 grudnia.

Skład naszej reprezentacji: Kaja Chudzińska, Olga Radczyk, Lena Gaszek

c  a

Mikołaj Rogala


 

 

Uczennice SP 5 w Gostyniu

Mistrzyniami powiatu w sztafetach pływackich

19 października 2021r. na gostyńskiej pływalni odbyły się Mistrzostwa Powiatu w pływaniu. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z rocznika 2009 i młodsze. Do rywalizacji stanęły drużyny z SP nr 1, SP nr 3 oraz nasze zawodniczki. Sztafeta składała się z 6 dziewcząt, z których każda do przepłynięcia miała dystans 25 metrów. Po zaciętej rywalizacji, jako pierwsze sztafetę ukończyły uczennice SP 5, następnie SP 2. Na trzecim miejscu podium stanęły dziewczynki z gostyńskiej „ trójki”.

Nasze uczennice oraz zawodniczki SP nr 2 w Gostyniu reprezentowały szkoły oraz powiat gostyński w Finale Wojewódzkim, który odbył się 17.11.2021r. w Poznaniu. Wielkie gratulacje dla naszych zawodniczek !!!

Skład sztafety:

Finał wojewódzki:

a

Olga Radczyk, Zofia Kurczewska, Wiktoria Wojciechowska, Lena Jaskierska, Barbara Niedziela, Blanka Mikołajczak, Natalia Fabisiak

Mistrzostwa Powiatu:

a

Lena Jaskierska Blanka Mikołajczak, Barbara Niedziela Zofia Kurczewska, Wiktoria Wojciechowska, Natalia Fabisiak, Lena Gasze, Julia Janiszewska, Eliza Danek

 

Agnieszka Zaremba-Gaszek


 

Dominacja naszych uczniów w Mistrzostwach Powiatu

w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

 a

„Piątka” wygrywa we wszystkich czterech kategoriach wśród dziewcząt i chłopców. Teraz czekają nas finały wojewódzkie.

1.Miejsce - las przy ul. Starogostyńskiej w Gostyniu

2.Termin zawodów - 28.09.2021r.

3.Organizator zawodów – PSZS w Gostyniu.

 

WYNIKI

IGRZYSKA DZIECI

DZIEWCZĘTA CHŁOPCY

1.SP 5 Gostyń - 21.38 1.SP 5 Gostyń - 20.51

2.SP 1 Gostyń - 21.45 2.SP Pępowo - 22.14

3.SP Piaski - 22.32 3.SP Piaski - 23.07

4.SP Pępowo - 23.59 4.SP Krobia - 27.52

5.SP Krobia - 29.02

 

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

DZIEWCZĘTA CHŁOPCY

1.SP 5 Gostyń - 21.54 1.SP 5 Gostyń - 21.50

2.SP Piaski - 22.09 2 SP Piaski - 21.53

3.SP Pępowo - 22.43 3.SP Pogorzela - 23.54

4.SP Pogorzela - 23.22 4.SP 1 Gostyń - 24.01

5.SP Piaski - 23.48 5.SP Pępowo - 24.09

6.SP Stara Krobia - 24.12 6.SP Stara Krobia - 26.40

7.SP Krobia - 25.30 7.SP Krobia - 28.04

8.SP Krobia - 28.48 8.SP Krobia - 32.18

Szkołę reprezentowali:

Igrzyska Dzieci: Machowski Szymon, Frąckowiak Marek, Boruszewski Franciszek, Waleński Bartłomiej, Rogalski Bartosz, Biernat Kacper. Blanka Mikołajczak, Olga Radczyk, Amelia Musielak, Maria Misiak, Maria Brucks, Kaja Chudzińska, Michalina Michnowska.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej: Goszczyński Konrad, Pietraszewski Mateusz, Grodzki Bartosz, Kuklewski Bartek, Pawlak Patryk, Dubaniewicz Filip, Bartkowiak Piotr

Eliza Idaszek, Julia Wojciechowska, Wiktoria Pietrula, Gabriela Konieczna, Natasza Wośkowiak, Julia Dubisz.

Finały wojewódzkie odbędą się 20 października w Poznaniu. Cztery sztafety będą reprezentowały naszą szkołę i powiat gostyński. Trzymajcie kciuki!

Agnieszka Zaremba-Gaszek

Kabała Damian


 

 

III miejsce Alicji i Agaty

w Finale Rejonowym

w Siatkowej Piłce Plażowej!!!

a8 czerwca 2021 r. przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Siatkowej Piłce Plażowej dziewcząt oraz chłopców. Po wygraniu zawodów powiatowych naszą szkołę ponownie reprezentował zespół w składzie: Alicja Twardowska oraz Agata Pietraszewska. W zawodach uczestniczyły drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Lesznie oraz Kościanie i oczywiście zespół ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu. Alicja i Agata dzielnie walczyły, przegrywając niestety swoje mecze 0:2. Dziewczyny mogą być z siebie bardzo dumne. Ostatecznie zajęły III miejsce zdobywając brązowy medal Mistrzostw Rejonu w Siatkowej Piłce Plażowej. Gratulujemy!!!

a  a  a

Agnieszka Zaremba-Gaszek


 

UCZENNICE SP 5 GOSTYŃ

MISTRZYNIAMI POWIATU

W SIATKOWEJ PIŁCE PLAŻOWEJ!!!

 

2 czerwca 2021 r. przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkowej Piłce Plażowej dziewcząt. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Alicja Twardowska oraz Agata Pietraszewska. W zawodach uczestniczyły dwie drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Piaskach, zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu oraz uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu. Alicja i Agata wygrały wszystkie mecze zajmując I miejsce w turnieju. Uzyskały w ten sposób awans do Finału Rejonowego. Gratulujemy. Wielkie brawa!!

 a  a

Agnieszka Zaremba-Gaszek


 

Dodatkowe informacje